memo.Anna.2
Completely outclassed by the local women…
نوامبر 22, 2015
20151221_212003 - Copy (640x426)
شب یلدا به وقت مالزی
دسامبر 27, 2015
simpics.fal.yalda.thumb

سالی به نام میمون قرمز

ما را می بینند – دل نوشته ها – سیمین ثقفی –
طالع بینی برایم یک سرگرمی است مثل یک بازی! تنها بازی بدون تحرکی که علاقه دارم! راجع به این که ترجیح میدهم به جای انواع بازیهای آنلاین و دیجیتالی همچنان “خرس وسط” و “هفت سنگ “و حتا “دبرنا” بازی کنم شاید بعد ها نوشتم اما واقعا طالع بینی برایم سرگرمی است. همان موقع که میخوانمش برایم جالب است ممکنه بهش فکر کنم اما بعد کلا یادم می ره و شاید بعدها یه چیزایی اتفاق بیافته که یاداوری کنه بهم که یه زمانی فلان فال چی گفته بود! البته در این میان تفالی به حافظ و فالهای شب یلدا جای خودش رو داره! مخصوصا اون موقع ها که حافظ آدم رو حسابی تحویل می گیره و توصیه های جالبی برات داره مثل فال یلدای امسالم که جناب حافظ فرمودند:
“حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت آری به اتفاق جهان میتوان گرفت”
و اما از میان انواع و اقسام طالع بینی هایی که وجود داره تقویم و طالع بینی چینی برام یه جورایی جالبتره! شاید به خاطر سالهای هم زیستی با اونها باشه! هرسال نزدیکای سال نوی چینی که می شه با به تکاپو افتادن چینیها برای استقبال از سال نوی چینی، مجسمه های سال نو و پیش بینیهای معروفترین طالع بینان و ستاره شناسان خودنمایی میکنند. در این میان از فال گرفتن های توی معبد در شب سال نو هم نباید غافل شد!
monkey year.2
و اما در تقویم چینیها، سال 2016 چهارهزار و هفتصد و سیزدهمین سال چینی است و از روز 4 فوریه آغاز می شود. سالی که از راه میرسد “میمون قرمز” نام دارد. براساس این فرهنگ دنیا بر عناصر پنجگانه _ فلز، آب، چوب، آتش و زمین _ استوار است. رنگ آتش سرخ است و این سال میمون سرخ است.
monkey year.1
بر همین اساس میمون شامل عناصر فلز و آب است. فلز مرتبط با طلاست و آب با دانایی و خطر در ارتباط است. بنابراین در این سال با اتفاقات و تغییر مالی زیادی روبرو خواهیم بود. میمون حیوان باهوش، شیطان، زیرک و هوشیار است. اگر بخواهید سرمایه گذاری مالی خوبی داشته بشید باید باهوش‌تر از میمون باشید.
عنصر فلز هم با باد مرتبط است. این به این معنی است که همه چیز به سرعت تغییر می‌کند. پیش از هر تصمیمی برای تغییر در امور مالی، شغل، روابط تجاری و اجتماعی حتما دو بار همه چیز را خوب بررسی کنید.
اگر دوست داشتید ببینید در سالی که از راه می رسد چینی‌ها چه سرنوشتی برایتان پیش بینی کرده‌اند به این لینک مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>